Co ma znaczenie przy wyborze działki pod inwestycję?

działka pod inwestycję

Inwestorzy często muszą dużo się natrudzić, zanim znajdą idealną działkę pod nową inwestycję. Istotny okazuje się nie tylko wygląd i lokalizacja, ale też kwestie formalne. Co ma znaczenie przy wyborze działki pod inwestycję?

Jaka powinna być działka pod inwestycję?

To, jaka działka okaże się najlepsza, zależy przede wszystkim od specyfiki konkretnej inwestycji. Jasne określenie swoich oczekiwań pomoże nieco zawęzić obszar poszukiwań. Dzięki temu będą one trwały nieco krócej. Samo znalezienie interesującej działki to jednak nie wszystko. Wybraną nieruchomość trzeba dokładnie sprawdzić przed przystąpieniem do zakupu. Istotne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę to m.in.:

  • ukształtowanie terenu i topografia działki;
  • położenie działki względem stron świata;
  • zadrzewienie;
  • historia działki;
  • wpis do księgi wieczystej;
  • miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

O ile wstępna ocena działki nie powinna sprawiać wielkich trudności, to już kwestie formalne warto skonsultować z biurem nieruchomości. Taka pomoc może okazać się kluczowa i wpłynąć na przyszłość całej inwestycji. 

Wybór działki pod inwestycję – samemu czy z biurem nieruchomości?

Niektórzy inwestorzy w celu zaoszczędzenia pieniędzy postanawiają zakupić działkę na własną rękę. Czy to dobry pomysł? Biorąc pod uwagę ilość dokumentów koniecznych do sprawdzenia, bardzo łatwo o niedopatrzenia, zwłaszcza jeśli jest się osobą niedoświadczoną w tego typu zakupach. Godne polecenia biuro nieruchomości pomoże fachowym okiem ocenić, czy wybrana działka będzie trafionym wyborem w przypadku danej inwestycji. To jednak nie wszystko. Warto poprosić biuro o pomoc w poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości. Doświadczone osoby znajdą najlepsze oferty, które spełniają wszystkie wymagania inwestora i są jednocześnie warte swojej ceny.