Przygotowanie domu na sprzedaż. 5 rzeczy, o których trzeba pamiętać

para pakuje swoje rzeczy

Sprzedaż domu nie jest łatwym procesem. Wymaga przygotowania, czasu i uzbrojenia się w cierpliwość. Przy zastosowaniu kilku prostych rozwiązań można sfinalizować sprzedaż szybciej i uniknąć pokazywania domu wielu potencjalnym kupującym, którym nie do końca będzie odpowiadać przestrzeń, którą oferujemy.

  1. Usuń z domu rzeczy osobiste i nadmiar przedmiotów

Nadmiar rzeczy osobistych w domu powodu, że dla potencjalnych kupujących dom wydaje się zagracony i nieatrakcyjny. Widząc wiele przedmiotów, zainteresowanym zakupem trudno jest wyobrazić sobie przestrzeń jako swoją. Przestronne wnętrze sprawia, że łatwiej jest im wyobrazić sobie potencjalną, nową aranżację wnętrza po zakupie.

  1. Zadbaj o czyste i jasne ściany

Porządek musi być – przy sprzedaży domu to punkt obowiązkowy. Potrzebne są jednak nie tylko czyste podłogi, blaty, czy wysprzątana na idealny połysk łazienka. Brudne ściany lub niemodne tapety mogą wystraszyć kupujących. Warto zainwestować niewielką kwotę w podstawowe odświeżenie pomieszczeń. Pomalowanie na jednolity, jasny kolor wpływa pozytywnie na odbiór wnętrza.

  1. Sprawdź kontakty i żarówki

Działające i dobrze przymocowane kontakty oraz działające żarówki to dodatkowy atut podczas prezentacji domu. Kupujący nie będą mieli wrażenia, że w domu jest wiele drobnych awarii, których usunięciem trzeba będzie zająć się tuż po zakupie.

  1. Zadbaj o prezentację w świetle dziennym

Warto zaprezentować kupującym daną nieruchomość w świetle dziennym. Pozwoli to pokazać im, jak nasłoneczniona jest przestrzeń i pokazać np. taras, na którym domownicy spędzają czas w słoneczne dni.

  1. Nie zapomnij o zieleni

Kilka roślin sprawi, że wnętrze podczas prezentacji będzie ciepłe, a nie sterylne i nieprzyjazne. Trzeba pamiętać, aby zieleń, która pozostanie w domu, była zadbana i regularnie podlewana!